08 март, 2013

Честит Осми март!

Честит Осми март!
Мили момичета, бъдете нежни и красиви, бъдете силни и способни, бъдете смели и неуморни. Не забравяйте, че на вас се крепи света и този във вашият дом и този навън.
Искам да ви поздравя с тази моя картичка с розови рози, която днес отиде при учителката на моя син.


Ако ви изглежда познато, то е защото е нов вариянт на картичката с белите рози.
Искам да поздравя и моите две дъщерички, които също празнуват днес.
Честит Празник!

С тази картичка искам да участвам в :

Whimsical Designs "Think Spring" challenge. - add the colors pink and or yellow.

Crafty Sentiments Designs - Pretty In Pink!

Cuttin and Stampin challenges - Use Flowers

LEJ Designs Challenge No. 43 - All Things Spring

Oldie But A Goodie Challenge - Feeling Floral

Papertake Weekly Challenge - Anything Goes T
This card I've made for a teacher of my son.

In the Pink - Floral/Mothers' Day cards.
 


28 февруари, 2013

Картички - мартенички

Когато тръгна предизвикателството на Grta`s Art в Картичкофурии - Картичка - мартеничка нямах намерение да се включвам, но после изведнъж ми дойде една идея и се получиха не една, а цели две картички:






Картичките са негатив една на друга и станаха доста бързо.

26 февруари, 2013

Картичка за Рожден ден

Отново картичка за рожден ден. И отново направена по повод. Този път за блогогодинката на Моята Домашна Работилница - блогът на Соня.



Това е картичка, която започах малко след като Соня пусна поста си, а успях да завърша едва вчера. Първо направих цветята, после останалите неща ги налепих и накрая ми се видя много празно в средата и реших да сложа надпис. Е да ама то не се прави така. Законът на Мърфи действа с пълна сила в такива моменти. Първо се оказа, че блокчето с печата не може да влезе между цветята, после пък че самият печат е по-дълъг от бялото средно поле и трябва да се сложи ва части. Накрая като слагах втората дума мръднах. Въобще наложи се целият надпис да го мина отново с брокатените химикалки на щерката, а и да добавя малко камъчета за прикриване на дребни дефекти. Въобще моята работа стана не правете като тях, да не станете за смях.
Но мисля, че след ремонта картичката се получи добре.

С тази картичка ще се включа и в :

Paper Playtime -Ch# 4... Sentiment Stamps

Whoopsi Daisy Chalenge - ADD A SENTIMENT challenge


PanPastel® UK Challenge Blog - Challenge 8 - Happy Birthday

25 февруари, 2013

Игра с календари - спечелилите


Първо искам да си извиня, че така много се забавих с обявяването на спечелилите от играта с календарите. Така се получаваше миналата седмица, че не можах да стигна до тях.
Наложи се да променя и предварително обявеният начин на избор на победител. Моите големи дечурлига бяха мноооого заети да гледат ТВ и да си играят и ме отсвириха. Затова и победителите са избрани с рандом генератор. Той поне си изпълнява задълженията.

1.
За календарче 1 се записаха:
1 Didi Georgieva
2 smiles
3 kami_bonbona
4 Katya Kovacheva
5 HardLovinGirl
6 Stefka Krusharova
7 Biserka Simeonova
8 Rosica Katreva

И календарчето отива при



Katya Kovacheva


2.

1 Kakichka
2 Елена
3 Plamnito
4 ЦВЕТНИ ФАНТАЗИИ
5 Румяна Матеева
6 Ем
7 Нели
8 Бисерка Симеонова
9 Детелина Караиванова
10 Яна Иванова

И календарчето отива при

Яна Иванова

3.


За това мое календарче не се записа никой и затова аз реших да го дам на една от трите дами, които са харесали снимката на календара във Фейсбук. Това са:

Zdravka Nenova
Цонка Димова
Maria Tchotcheva

И календарчето отива при



Цонка Димова.

4.



За това календарче се записаха:

Milena Jordanova
Биляна Казакова
Nevena
Anelia
StefiArt

То отива при


Биляна Казакова.


Искам да благодаря на всички, които се записаха в моята игра и тук в блога и във Фейсбук.
Моля спечелилите да се свържат с мен на имейл desita_vr@abv. bg или да ми пишат във Фейсбук с адреса си, за да мога да им изпратя календарите. Поради моето закъснение ще им се наложи да откъснат цели две страници от календара. Утешително, че има още 10 месеца да го използвате.

20 февруари, 2013

Награда от Катя

Сигурно сте видяли в страничната лента на блога ми тази снимка:


Това беше играта в блога на Катя, по случай три години от създаването на блога и.
По принцип рядко се включвам в такъв тип игри, защото не съм голяма късметлийка и все не печеля. Този път обаче се включих и бях изключително изненадана да разбера, че точно аз съм спечилала нейната игра.
В петък дойде тази чудесна награда:


Искам да благодаря на Катя, за това, че избра точно мен и за това, че ми изпрати толкова много чудесни нещица за правене на картички.
То било много хубаво да получиш награда.

Момичета, не съм забравила и за моята игра, обаче едно малко картичкофурийче у дома вече трети ден отказва да спи следобед, което съответно ме лишава от възможността да правя каквото и да било.

14 февруари, 2013

Три АТС - валентинки

Това са моите три АТС валентинки, които направих за размяната във форум Картичкофурии. Ако желаете можете и вие да се включите ТУК

Когато реших да правя АТС картичките за тази размяна първоначалната ми идея беше да направя червени картички, които не са валентинки. Трябваше ми нещо от една кутия с парчета хартийки, които ми е жал да изхвърля. Мисля, че ме разбирате. Та там в нея попаднах на две неща. Първото беше хартията, която използвах за основа на тази валентинка. Тя е от времето, когато по нашите земи нямаше дизайнерски хартии. Направена е с помощта на два печата. Така и не съм я използвала тогава и сега и дойде времето. 
Другото нещо беше един комплект от хартии, етикети и надписи за св Валентин, който бях получила от една размяна преди години. Оказа се, че съм го изровила в архивите си точно навреме. Лошото е, че е отпечатан върху лъскава хартия. Затова и следващите две АТС-та лъщят и отразяват светкавицата.





Все още имате време да се включите в размяната във форума.

06 февруари, 2013

Игра с календари

Здравейте на всички!
Напоследък гледам навсякъде все се играят разни игри, раздават се подаръци, изпращат се изненади.
Затова и аз реших да си направя една такава игра.
Не нямам рожден ден. И блога няма. Има доста време до тогава.
Просто така ми се прииска да подаря нещо направено от мен.

И така имам 4 картички календарчета, които много искам да подаря на някой, който ще ги използва. Тъй като искам да дам шанс на повече от вас, моите приятели да се включат съм ги разделила на две. Двете ще ги пусна тук в блога си, а двете в профила ми във Фейсбук - http://www.facebook.com/desislava.zhejnova/.
За да спечелите някое от календарчета не е необходимо да сте последовател на блога ми, освен ако вие не желаете.

Това са двете, за които можете да се записвате под този пост, тук в блога ми, като добавите цифрата 1 или 2, за да знам за кое от тях играете.

1.

2.


А това са двете във Фейсбук профила ми:

За това календарче можете да се включите тук -http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4327175823758.2144861.1418067413&type=1


За това календарче можете да се включите тук - http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4327175823758.2144861.1418067413&type=1



Срокът за участие е до 16 февруари. Тогава с жребий по старомодния начин с листчета с имена ще изберем с децата печелившите за всяко календарче. Моля да се записвате само за едно от четирите калепдарчета - това, което най-много ви харесва.

03 февруари, 2013

Комплект в бяло, розово и зелено

Това е първото измайсторено от мен по размяната Предай нататък, в която се включих преди няколко седмици.
Предназначен е за Ирина Кирякова, с която се запознах днес. Първоначалната ми идея беше да успея да направя нещата за всички записани до края на януари. За съжаление обаче цялото семейство преболедувахме един доста сериозен грип и не се получиха нещата. Тъй като се бях уговорила да се срещна с Ирина днес, вчера си седнах срещу хартийките и направих това еасел календарче и едно малко тефтерче към него.






31 януари, 2013

Ретро рози

Ретро рози съм си кръстила тази картичка, защото поне на мен така ми изглеждат.

Самите рози са направени по този урок на който попаднах в Pinterest. Тъй като аз не разполагам с такъв пънч използвах това, което имам, а именно този стенсил на Тим Холтц
Използвах предпоследното по големина цвете. Получиха се по-различни от оригинала цветя, но според мен поне са красиви и стават лесно. Така че очаквайте и други картички с тях. За съжаление при мен нещата стават бавно. От момента, в който видях урока и реших как ще го преработя и направата на картичката има над 2м. Все не успявам да седна и да се потопя в хобито си. Открих, че въпреки наличието на солидно количество купени цветенца в крайна сметка, когато се хвана да правя нещо отново започвам сама да си правя цветята. Не им върви на купешките цветя при мен.

С тази картичка ще се включа в блогогодинката на Анелия Некезова, като и пожелавам още дълги години да твори и да показва създаденото от нея на всички нас, нейните почитатели.

Тъй като само розите правих 1ч, с тях ще участвам в играта на Какичка. Кати, първото което ми хрумна е да разкажа как обикновено минава малкото свободно време, което ми остава. После обаче реших да се стегна и поне веднъж да пробвам какво ще стане за 1 час правене на нещо. Е станаха тия три розички, като малко трудно се събрах в единият час.

Искам да включа тази картичка и в:
Simon Says Stamp Challenge Blog - ANYTHING GOES !!

The Party Time Tuesdays - PTT#105 Anything Goes

Through the Craft Room Door - "Always Anything Goes"

Tuesday Alchemy - Challenge #49: Anything Goes

Lady Anne's Challenges - Anything Goes Challenge

30 януари, 2013

Картичка за Рожден ден

Това е картичка за Рожден ден, но не просто така, а за рождения ден на Тони/Точица. С тази си картичка искам да се включа в нейната игра и да пожелая Честит Рожден ден на нея, на малката и дъщеричка, на баща и и на баба и. Е малко на патерица се получи, но пък от сърце. Тони, да си жива и здрава и ти и близките ти хора!


С тази картичка ще участвам и в:
Lady Anne's Challenges - Anything Goes Challenge

The Cheerful Stamp Pad - Challenge #52 - "Tickled Piink"

The Crafty Bloggers Network - Flowers

MyGrafico - Challenge # 144 Anything Goes

Pretty Little Ribbon Shop blog - Flowers and Ribbon

Unstampabelles Challenge #19 - Use one or more Dies

08 януари, 2013

Предай нататък


От няколко гдини в нашите среди се шири една игра. В нея става размяна на ръчно изработени подаръци.
До сега съзнателно не съм се включвала в играта. Липсата на време ме е спирала.
Този път обаче не устоях на изкушението да се запиша в играта, която е пуснала Маги. Много харесвам нещата, които тя прави и затова тази година и аз ще участвам в играта.

Затова очаквам, по-скоро се надявам да има 5 човека, които да се запишат при мен и да получат нещо направено от мен до края на годината.

Първите 5 човека, които оставят коментар под тази публикация ще получат подарък от мен до края на 2013 г. Тези, които се включат в инициативата, трябва да направят същото за други 5 човека, пускайки темата в своите блогове.


07 януари, 2013

Шоколадена картичка за Иванов ден

Днес е Иванов ден и моята майка и моят син имат имен ден. Да са живи и здрави!
Днес има имен ден и момиченцето, с което Иво стои на едни чин.
Предзвикана от Грета и нейното предизвикателство в Картичкофурии Картичка с пълнеж направих за детето тази картичка, която днес заедно с един шоколад я подарихме.



Картичката е направена по урочето на Кали в Картичкофурии - Как да си на правим ... 10. Кутийка за шоколад - Калина/ KalySto
Е аз си го преработих и като размери и като украса, но със сигурност без нейният урок нямаше да се хвана да се пробвам точно този тип картичка. Благодаря, Кали!

31 декември, 2012

Честито Рождество Христово!
Честита Новата 2013!
Желая на всички вас, моите приятели и последователи на блога ми и на вашите семейства много здраве, щастие и успехи!
Приемете поздравите на нашите три джудженца!


30 декември, 2012

Картичка-календарче

Тази картичка-календарче се наложи да изработя набързо за приятелка на моята дъщеря, която имаше рожден ден.
Тръгнах с една идея, а се получи нещо съвсем друго. Все пак отзива беше, че детето си е харесало картичката.
Това е един от моите опити за оцветяване с акварелни моливи. Сега на снимките видях чак какви съм ги сътворила. На жива не изглеждаше чак толкова зле.

29 декември, 2012

И още календари







28 декември, 2012

Еасел календари

Това са два календара за 2013г в Еасел формат.
Синият беше специално за РД на една много близка приятелка.



Лилавият го почнах с идеята да направя лилава версия на синия, но когато почнах да го правя някакси стана съвсем друг и различен от първоначалната идея.


15 ноември, 2012

Синя саксийка с бели цвята

Тази картичка отпътува преди няколко дни към Светлето и тъй като се надявам вече да я е получила я показвам и тук.

13 ноември, 2012

Саксийка с есенни рози

С тази картика щях да участвам в една игра преди време, че и в едно предизвикателство.
Обаче така и не успях навреме и за двете места.

Подобни на тези пъстри рози цъфтяха доскоро пред съседния блок. Откакто ги видях си реших, че ще се опитам да си направя такива.

Получи се това:

Ще участвам с тази картичка в:
Simply Challenged Challenges, Fall Colors

Die Cuttin' Diva Challenge #91: Color Challenge

Papertake Weekly Challenge Flower Power


Ribbon Carousel Crew Giving Thanks / Fall



TTC28 November Touch Twin Challenge!


11 ноември, 2012

Бяла Коледа



Това е първата ми коледна картичка тази година. Дано да не остане и последната.

Ще участвам с нея в:

Card Mania challenges CMC#7 Embossing / Ембосинг

15 октомври, 2012

Три АТС картички

Тези три АТС картички, които съм нарекла серия Есенни рози направих набързо снощи, за да се включа в размяната на АТС във форум Картичкофурии.
Ако и вие искате да се включите можете да се запишете в тази тема във форума.










 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com